Možná nevíte, že oblasti Podesní se díky vhodnému klimatu a dobré půdě pro pěstování ovoce v minulosti přezdívalo „Severomoravská ovocná komora“. Již v německé minulosti kraje se však drobní výrobci specializovali také na osobité pálenky z drobného ovoce (z malin, šípku, rybízu, jeřabin) a likéry z místních bylin.

Pro naše hosty rádi zorganizujeme exkurzi spojenou s ochutnávkou do nedaleké pálenice a likérky Ullersdorf, která při výrobě bylinných likérů užívá pouze bylin a přírodních esencí, žádných náhražek, barviv ani aromat. Ovocné destiláty jsou od příjmu ovoce, přes jeho drcení, kvašení až po vypálení, ležení a balení vyráběny s citem pro originální vlastnosti, profesionálním přístupem, avšak tradičním manuálním postupem. Srdcem výroby jsou čtyřista let kamenné sklepy starého mlýna, kde pro Vás již více jak šest let zrají naše ovocné destiláty a získávají postupem času zlatavou barvu dubových sudů, nasládlý charakter vína a nenapodobitelné aroma ovocného destilátu, který už něco pamatuje.

Spojte návštevu magických Jeseníků s ochutnávkou tradičních místních specialit – ovocných destilátů a likérů z nedalekého Ullersdorfu a nechejte rozehrát své smysly a objevte historii této části Sudet. Z roubenek se můžete do likérky vydat pěšky (2 km), zpět vás po exkurzi odvezeme zpět!

www.ullersdorf.cz