Ski areál Kouty potěší nejednoho lyžaře a snowboardistu l0ňským zprovozněnním modré sjezdovky o délce 3050m. Naši lyžařští experti ze Ski Klubu Šumperk  pistu řádně otestovali a rádi se podělí o své Hodnocení modré sjezdovky ve Skiareálu Kouty.

Pokud se rozhodnete projet po nejdelší sjezdovce na Moravě, jak tvrdí majitelé kouteckého skiareálu, nastupte na krátkou kotvu nad parkovištěm a poté přetraverzujte směrem k nástupní stanici šestisedačkové lanovky. Po necelých sedmi minutách příjemné jízdy se ocitnete na vrcholu stanice pod Medvědí horou. Krátkým, svižným slalomem na mírném svahu rozehřejete své tělo a začnete se stáčet doleva, směrem na Hřebenovku. Dostanete se na nejdelší pasáž modré, ideální pro nácvik sjezdového postoje. Na konci tohoto poměrně dlouhého úseku vás čeká patrně to nejlepší, co Kouty nejenom pro začátečníky, ale i pokročilé lyžaře nabízí, a to začátek horní části modré sjezdovky.
Již po prvních metrech ucítíte příjemné zrychlení, které nebývale akceleruje v samotné střední části, kde si bez kompromisů užijete naprosto fantastickou jízdu plnou energie a kontroly nad svými oblouky. Lyžování na nové modré je bezpochyby zážitkem strong>, který si užijí všechny kategorie lyžařů od začátečníků až po závodní lyžaře ( ti mají obvykle potíže najít dobrou sjezdovku k tréninku slalomu a obřáku).  Sjezdová trať je  na české poměry nezvykle široká, s dobře  vyladěným profilem a náklonem. Jediná věc, kterou  si nejsme jistí,  je otázka zda tato kvalitní pista patří do  kategorie  modrá. Nám se  jeví jako červená. Konečné hodnocení zní – skvělé !

Tip na závěr. Pokud se chystáte nalyžovat hodně kilometrů a pořádně si dát i do těla, raději se nechte vytáhnout nahoru kotvou , která je vedle nové modré, která je obvykle téměř prázdn. Odbavení je  dostečně rychlé a bez čekání. Neztrácejte čas přejezdy na 6ti sedačku 🙂